Mravec obyčajný

Mravec obyčajný – dezinsekcia mravcov

Vedeli ste, že mravce patria k najagresívnejším tvorcom živočíšnej ríše?

V našich domácnostiach sa môže vyskytnúť niekoľko neželaných hostí – mravcov a každý z nich má charakteristický spôsob správania a dorozumievania sa. Jedinou cestou, ako sa mravcov vo vašich domácnostiach zbaviť, sú chemické opatrenia, resp. ohnisková dezinsekcia mravcov.

Mravce sú jednou z najúspešnejších skupín hmyzu v živočíšnej ríši. Ich úspešnosť je pripisovaná ich sociálnemu spôsobu života a ich špecializácii. Sú ľahko identifikovateľné článkovanými tykadlami a charakteristickou stavbou a delením jednotlivých častí štíhleho tela.

Mravce — Spôsob života
Mravce sú sociálny hmyz, ktorý prežíva v dobre organizovaných kolóniách v postavených hniezdach, ktoré nazývame mravenisko. Počty mravcov v kolónii môžu kolísať (hlavne spočiatku) od niekoľkých desiatok po niekoľko miliónov jedincov. Sú známe prípady, keď príbuzné kolónie mravcov vytvorili super kolóniu mravenísk nachádzajúcich sa na dĺžke niekoľko tisíc kilometrov. Kolónie mravcov sú niekedy vzhľadom na ich vysoký stupeň organizácie, ktorá je nad úrovňou jedinca, označované ako superorganizmus.

máte doma nežiadanú návštevu?
sme na telefóne 24/7

0904 772 072