Pavúky

Pavúky - likvidácia pavúkov

Pavúky k nám prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Na Slovensku žije viac než 900 druhov tohto pre mnoho ľudí desivého stvorenia. Na začiatok treba povedať, že žiadny z nich nie je pre človeka nebezpečný. Hoci nám naše podvedomie a strach káže pavúkov hneď zabiť, pavúky, dokonca aj tie v našej záhrade, môžu byť pre nás v konečnom dôsledku veľmi prospešné.

Strach z pavúkov? nebojte sa!

V podstate sa pavúkov, tak ako aj hadov, bojí každý. Niekto viac, iný menej. Niekto z nich má fóbiu, iný ich chová doma v teráriu. No napriek tomu majú pavúky pevné miesto v prírode a bez nich by sa celý krehký život hmyzu doslova zrútil. Práve pavúky udržujú rovnováhu vo svete hmyzu. Ich význam tkvie v tom, že sú to dravce, ktoré udržiavajú v prírode poriadok. Pýtate sa ako?

Aj keď sa pavúk nešpecializuje na určitý druh koristi a zožerie všetko, čo mu pristane v sieti, je v našej záhrade užitočný. Živí sa predovšetkým muchami, voškami, kobylkami, plošticami, húsenicami, motýľmi, roztočmi a ďalším hmyzom.

Pavúky tak dokážu zničiť veľké množstvo škodlivého hmyzu. Napríklad taký Križiak so svojou sieťou dokáže vychytať viac ako tisíc okrídlených vošiek.

Premnoženie pavúkov v domácnosti

Keď sa však nebodaj dostanete do situácie, že sa u vás pavúky premnožili, poprípade vás obťažujú pri letnej grilovačke, vyhnite sa používaniu chemických postrekov, dostupných v záhradkárskych potrebách, ktoré by mohli narušiť aj iný hmyz, prospešný pre vašu záhradu.

Naša firma sa snaží za každých okolností používať BIO produkty, ktoré vyriešia problém, no v prípade požiadaviek klienta používame aj profesionálne chemické postreky, ktoré ochránia vašu záhradu na celú sezónu od všetkého obťažujúceho hmyzu.

Prevencia proti pavúkom v domácnosti

Pravidelne likvidujte pavučiny a pripravte si domáci BIO „postrek,“ rozmiešaním do čistej vody mätového poprípade eukalyptového esenciálneho olejčeka. Nalejte si postrek do rozprašovača a ošetrite miesta, kde sa pavúky vyskytujú. Táto silná vôňa je pre pavúky nepríjemná.

máte doma nežiadanú návštevu?
sme na telefóne 24/7

0904 772 072