Ploštica posteľná

V prípade objavenia ploštíc je dôležité nerobiť samodezinsekciu, ale neodkladne nás kontaktovať. V opačnom prípade hrozí, že ploštice sa rozlezú aj tam, kde dovtedy neboli (do zvyšku bytu). Dezinsekcia ploštíc vás zbaví tohto nepríjemného problému.

Ploštica posteľná

Ploštica posteľná je malý parazitický hmyz, ktorý sa živý krvou cicavcov, vrátane ľudí.
Sú známe tým, že sa často vyskytujú v posteliach a iných miestach kde ľudia spia. Ploštice sú aktívne najmä v noci. Veľakrát sa dočítate, že ploštíc sa nezbavíte, ale to nie je pravda. Aj keď to vyžaduje väčšiu námahu zbavíme sa ich.

Zaujímavosti

Hoci nie je známe, že prenášajú ochorenie, ploštice posteľné (Cimex lectularius) môžu zanechať svrbivé uhryznutia a spôsobiť alergické reakcie. V polovici 20. storočia boli škodcovia z väčšej časti vyhubené z mnohých častí rozvinutého sveta, ale zákazy na účinné pesticídy v deväťdesiatych rokoch minulého storočia spolu s lacným leteckým cestovaním umožnili, aby sa vrátili späť.

Rozdiel

Na rozdiel od kliešťov alebo vší, ploštice o veľkosti jablkového semienka nezostávajú na svojich hostiteľoch dlho a len zriedka opúšťajú postele a pohovky, ktoré sú ich kráľovstvo.

Prehľad škodcov

Prehľad hmyzu a hlodavcov, ktoré dokážu znepríjemniť život každému z nás.

Máte doma nežiadanú návštevu? Sme na telefóne 24/7.

iD-logo

Danica Zelnerová, Pri vinohradoch 271 
831 06 Bratislava

IČO : 51 840 995
IBAN: SK10 0900 0000 0051 4706 7173

Tel. kontakt

© 2023 Created by whad.sk. All Rights Reserved.